
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C1E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 48 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 4pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1E-48.000-4-3030-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 3.6864MHZ SERIES SMD
CAP CER 1210 1.6NF 10V ULTRA STA
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1210
CRYSTAL 48.0000MHZ 4PF SMD
2.00 - 4.00 GHZ ISOLATOR