
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C7S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 24.576 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C7S-24.576-8-1520-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 12.2880MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 30.3200MHZ 8PF SMD
FIXED IND 1.6UH 37A 1.8 MOHM SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CONN HEADER SMD 16POS 1.27MM
CORD C13 - C14 14AWG BLACK 4FT