
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCM49 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 29.4912 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of HCM4929491200ABJT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 16.0132MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 29.4912MHZ 18PF SMD
OSC XO 12.288MHZ 3.3V HCMOS
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
LIMIT SWITCHPLASTIC BODY ENK-SU1