
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C3E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 24 MHz |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C3E-24.000-8-50100-X1-R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 36.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 28.6363MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
BATTERY CONNECT SNAP 9V WIRE