
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CSM-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 4.032 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ECS-40.3-20-5P-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.9231MHZ 7PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
CRYSTAL 4.0320MHZ 20PF SMD
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
IC CLK MULTIPLIER ATTENUATOR