
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9B |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 40 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9B40000028 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 20PF TH
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
CONN PLUG MALE 5POS GOLD CRIMP