
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXT324 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Tolerance: | ±25ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXT32412CC16-16.000MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 13.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 9PF SMD
FIXED IND 82UH 4A 285 MOHM SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
CONN HDR .100" 40POS
RES MF 1W 1% AXIAL