
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QT252S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27 MHz |
| Frequency Stability: | ±60ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QT252S-27.000MAKV-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF SMD
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
TEST LEAD BANANA TO BANANA 9.8"
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
ASSM SEL PST BZL BLCK 2NO1NC