
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of FA-238 27.0000MD50Y-AC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 29.4912MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 9PF SMD
CONN PLUG HSG MALE 2POS INLINE
DC DC CONVERTER 5V 125W