
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C7S |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 36 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C7S-36.000-10-1520-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO204AC
CRYSTAL 36.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
CONN RCPT HSG FMALE 55POS PNL MT