
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 416 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 38.4 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 416F384X2ATR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 22PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD
CAP CER 0.056UF 250V X7R 2220
CAP CER 820PF 1KV X7R 1808
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC