
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E1S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 7.3728 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 120 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.126" (3.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of E1SJA18-7.3728M TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 22.1184MHZ 20PF SMT
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 18.0000MHZ 6PF SMD
VARISTOR 910V 6KA DISC 14MM
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
TERM BLK 6P SIDE ENT 12.7MM PCB
DC DC CONVERTER 24V 75W