
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HC49/4HSMX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 10 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.150" W (11.40mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of LFXTAL003166REEL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
CAP CER 3900PF 630V X7R 2225
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD
MEMS OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
8D 28C 26#20 2#16 PIN PLUG