
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C1E |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 30.72 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1E-30.720-10-1520-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 30.7200MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 58POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 150W