
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECX-3S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 19.6608 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | Series |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ECS-196.6-S-7S-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 14.7456MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 19.6608MHZ SERIES SMD
DIODE ZENER 68V 1W DO216
CONN SOCKET 24POS 0.07 GOLD PCB
CAP FILM 10000PF 10% 160VDC RAD