
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECX-3S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 4.194304 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.40mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of ECS-42-12-7S-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 4.194304MHZ 12PF SMD
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
CONN SOCKET 3P 0.079 GOLD SMD RA
CONN SOCKET 38POS 0.1 GOLD PCB