
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 30 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of FA-238 30.0000MB50X-K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.0000MHZ 9PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 21PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
CONN HEADER 2POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 48V 50W