
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 27 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-27.000-12-1520-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ SERIES SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL