
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 10 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-10.000-18-1010-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 40.0000MHZ 11PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 60.0000MHZ 5PF SMD
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
CONN HEADER VERT 66POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
FIXED IND 180UH 1.1A 360 MOHM TH