
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 8 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.161" (4.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9C-8.000MABK-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 13.5531MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
TOOL DIE SET ASSY .370 CABLE
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 3.5MM
FIPLOCK, HD, PA12 MOD BS, NW10,