
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 3.6864 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC-49/US |
| Size / Dimension: | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.161" (4.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9C-3.6864MAGJ-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 24V 1W
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC