
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 7M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 44 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 7M-44.000MAHE-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 50.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 19.6875MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
FUSE GLASS 1A 250VAC 3AB 3AG
CRYSTAL 44.0000MHZ 12PF SMD
FIXED IND 220UH 155MA 7.4 OHM TH
LED COB CXB1830 WARM WHT SQUARE