C2E-38.4000-8-1010-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C2E-38.4000-8-1010-R PDF
Type Description
Series:C2E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)