
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SXT214 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 40 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SXT2148FB48-40.000MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
LED XLAMP BLUE 10.7LM SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 3.3MH 85MA 24 OHM TH
FIXED IND 33UH 850MA 700 MOHM TH