CX2520DB32000D0WZRC1
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX2520DB32000D0WZRC1 PDF
Type Description
Series:CX2520DB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Type:MHz Crystal
Frequency:32 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±25ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-25°C ~ 75°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)