445I32C27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 16PF SMD
DataSheet
445I32C27M00000 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)