
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM8G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 33 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of ABM8G-33.000MHZ-18-D2Y-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.0000MHZ 11PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 33.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 26.0410MHZ 7PF SMD
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 45POS 1.27MM