
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C6S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 18.432 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C6S-18.432-18-1010-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF TH
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVDS SMD
DC DC CONVERTER 72V 25W