
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM8W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16.0132 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ABM8W-16.0132MHZ-8-B2U-T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 17PF SMD
FIXED IND 1NH 500MA 50 MOHM SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 16.0132MHZ 8PF SMD
SCREWDRIVER BIT SOCKET 1/2"