16M9PI/XT324-10
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16MHZ 9PF SMD 3.2X2.5MM
Catalog
Crystals
DataSheet
16M9PI/XT324-10 PDF
Type Description
Series:XT324
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)