C6S-7.3728-18-1010-R
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
DataSheet
C6S-7.3728-18-1010-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:7.3728 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)