C3E-19.200-4-3030-R3
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 4PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C3E-19.200-4-3030-R3 PDF
Type Description
Series:C3E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)