SA53413CF35HDT
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SA53413CF35HDT PDF
Type Description
Series:SA534
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)