ECS-250-20-46X
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-250-20-46X PDF
Type Description
Series:HC-46X
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC-46/X
Size / Dimension:0.268" L x 0.157" W (6.80mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)