SXT32411AA27-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 11PF SMD
DataSheet
SXT32411AA27-16.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)