SXT21418DC27-26.000MT
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
SXT21418DC27-26.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)