CTS3-32.768-9-20-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CTS3-32.768-9-20-R PDF
Type Description
Series:CTS3
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):65 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)