FKFSREIBM0.032768-T3
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FKFSREIBM0.032768-T3 PDF
Type Description
Series:FSRLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension:0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)