FC4SDCBMF19.6608-T1
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC4SDCBMF19.6608-T1 PDF
Type Description
Series:HC49SDLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:19.6608 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49S
Size / Dimension:0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)