8Z-19.200MAHC-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
8Z-19.200MAHC-T PDF
Type Description
Series:8Z
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)