9B09800077
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 32PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
9B09800077 PDF
Type Description
Series:9B
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:9.8304 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:32pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)