FC5BQCCMM12.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FC5BQCCMM12.0-T1 PDF
Type Description
Series:C5BQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)