C6S-13.560-20-3030-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C6S-13.560-20-3030-X-R PDF
Type Description
Series:C6S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)