C1E-48.000-10-1520-R
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
C1E-48.000-10-1520-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)