425F11A018M4320
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
425F11A018M4320 PDF
Type Description
Series:425
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:18.432 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)