ECS-130-20-3X-TR
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-130-20-3X-TR PDF
Type Description
Series:CSM-3X
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:13 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):0.091" (2.30mm)