C1E-30.000-8-3030-X-R3
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
C1E-30.000-8-3030-X-R3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:30 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)