C2E-25.000-8-3030-R3
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C2E-25.000-8-3030-R3 PDF
Type Description
Series:C2E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)