C1E-27.120-12-50100-X1-R3
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
DataSheet
C1E-27.120-12-50100-X1-R3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)