
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C7S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 29.4912 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 30 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C7S-29.4912-10-1520-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 17PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
TURBO PANEL MOUNT BEEP ALARM
CRYSTAL 29.4912MHZ 10PF SMD
FILAMENT PINK PLA 0.07" 1KG
FIXED IND 540NH 1.3A 94 MOHM SMD